Jesteś w: Home » Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej » Politologia » Politologia - Polityka i administracja samorządowa
Szukaj w mieście
Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej » Politologia » Politologia - Polityka i administracja samorządowa

81-365 Gdynia, Pomorskie
ul. Armii Krajowej 46, Zobacz na mapie
Tel: (58) 661-88-71
Fax: (58) 661-89-55
WWW: http://www.wsks.pl
Email: sekretariat@wsks.pl

Nazwa kierunku Studia I stopnia Studia jednolite Studia II stopnia
Licencjackie Inżynierskie Magisterskie Magisterskie uzupełniające
S NW NZ S NW NZ S NW NZ S NW NZ
Politologia - Polityka i administracja samorządowa Politologia - Polityka i administracja samorządowa  - Licencjackie stacjonarne Politologia - Polityka i administracja samorządowa  - Licencjackie niestacjonarne zaoczne

Na I roku studiów większość przedmiotów wypełnia wspólny program dla wszystkich specjalności i obejmuje zdobywanie podstawowej wiedzy politologicznej i ogólnohumanistycznej m.in. z historii politycznej, psychologii społecznej, filozofii, logiki i najnowszej historii Polski.

W trakcie II roku kształcenie obejmuje rolę samorządu terytorialnego w rozwiązywaniu problemów lokalnych oraz regionalnych. Studenci poznają struktury i zadania poszczególnych szczebli administracji samorządowej ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia i wykonywania strategii rozwojowych dla gmin, powiatów i samorządów wojewódzkich.

Na III roku obok pracy nad dyplomem kształcenie specjalnościowe obejmuje problematykę finansów publicznych i funduszy europejskich, przeznaczonych na różne programy społeczne i rozwojowe, przyjęte w regionalnych programach operacyjnych. Ponadto studenci zdobywają umiejętności w kreowaniu lokalnych polityk, marketingu politycznym i działalności społeczno-politycznej w tzw. trzecim sektorze.

Taki program przygotowuje fachowców do pełnienia roli lokalnych liderów, rzeczników społecznych przedsięwzięć lub urzędników na wszystkich szczeblach samorządowych.

Jarosław Sellin

Poseł na Sejm RP - Jarosław Sellin